carat_bu60100001
carat_bu60100001_2
carat_bu60100001_3
carat_bu60100001
carat_bu60100001_2
carat_bu60100001_3
CARAT BU60100 ProfiCoup tile cutting board 100cm - BU60100001
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
Product description:
  • Tile cutting boards proficoup
  • Sturdy aluminium base plate for weight saving
  • Professional stop and infinitely adjustable
  • Diagonal cutting
  • : fast through fit in stopPrecise
  • with double scale
  • Scratch-proof break bar
  • Comfort grip
  • Folding support on both sides
Key features according to our expert
  • Cutting length: 1000 mm
  • Cutting length (diagonal): 720 mm
  • Max. cutting thickness: 15 mm
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 5420022755538
  • Supplier number: CARAT BU60100001
Cutting length
1000 mm
Cutting length (diagonal)
720 mm
Max. cutting thickness
15 mm